Zastosowania grafów w bioinformatyce


    Prowadzący:   Tomasz Łuczak, czwartek 15:45-17:15, sala B3-38, budynek Collegium Mathematicum
  Materiał:   Celem przedmiotu jest zapoznanie Państwa z podstawowymi twierdzeniami teorii grafów, które przydają się informatykom, a także, jak sądzę, mogą się przydać bioinformatykom.
Zaliczenie:   Każde ćwiczenia, których terminy będą podane poniżej, zaczynać się będą krótką 10 minutową kartkówką, zawierającą jedno proste zadanie wymagające zrozumienia ostatniego wykładu. Aby się do niej przygotować, najpóźniej w niedzielę przed ćwiczeniami będę umieszczał na tej stronie zestaw zadań do zrobienia w domu - zadanie na kartkówce będzie do nich podobne (choć nie identyczne). Za każdą z kartkówek można otrzymać od 0 do 4 punktów. Suma punktów z kartkówek zdecyduje o końcowej ocenie z kursu (aby go zaliczyć trzeba zebrać co najmniej połowę punktów). Jeśli komuś z Państwa ocena nie będzie odpowiadać, może ją poprawić (lub pogorszyć) podchodząc do namiastki egzaminu ustnego.


Wypisy z wykładów: 13 października, 20 października, 3 listopada, 24 listopada, 7 grudnia, 21 grudnia, 12 stycznia.Zadania domowe:

  zestaw I       (na ćwiczenia 27 października)    
  zestaw II       (na ćwiczenia 10 listopada)    
  zestaw III       (na ćwiczenia 1 grudnia)    
  zestaw IV       (na ćwiczenia 15 grudnia)    
  zestaw V       (na ćwiczenia 5 stycznia)    
  zestaw VI       (na ćwiczenia 19 stycznia)